SPRAWA IWONY WIECZOREKIwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16/17 lipca 2010 r. Po konflikcie ze znajomymi, z którymi przebywała w klubie Dream Club (DC) w Sopocie, postanowiła samotnie wracać do domu. Po raz ostatni została zarejestrowana przez kamery monitoringu w Gdańsku, przy wejściu na plażę "63", o godz. 4.12 Do domu nigdy nie dotarła.


Osoby zainteresowane szczegółami, zachęcam do odwiedzenia strony "Angusa" , na której zostały dokładnie opisane okoliczności zaginięcia Iwony. Ponadto, strona zawiera informacje na temat działań poszukiwawczych, prowadzonych bezpośrednio po zaginięciu Iwony Wieczorek.


OPOWIEŚĆ MATKI IWONY WIECZOREK

W dniu 17 lipca 2014 r. został opublikowany materiał , "Mam swoje podejrzenia i będę o nich mówić" (Iwona Kinda - Wieczorek, wysłuchał Marek Sterlingow). W opinii niektórych osób, wypowiedź jest bardzo nieobiektywna, przez co bezwartościowa. W mojej ocenie, to jeden z lepszych materiałów. Pozwala na poznanie sposobu myślenia matki zaginionej oraz towarzyszącej argumentacji. Oczywiście, wyrażane poglądy są bardzo subiektywne. Inne być nie mogą, bo to przecież podejrzenia matki.

Wszystkie argumenty zawarte w ramach opinii (podejrzeń) matki zaginionej, były przedmiotem dyskusji w ramach Forum GP . Niektóre, wielokrotnie. Zapewne dlatego, że znaczna część użytkowników Forum podziela wątpliwości matki zaginionej. To właśnie podstawowy powód, dla którego zdecydowałem się obszernie odnieść do tego tematu.

W związku z tym, że podejrzenia matki zaginionej koncentrują się wokół osób, w których towarzystwie Iwona spędzała czas w klubie, wobec tych osób czasami stosuję skrót używany na Forum GP - TDC.

Biorąc pod uwagę objętość i czytelność całości, komentarz podzieliłem na trzy części :
- Zachowania znajomych Iwony Wieczorek
-
Badanie wariografem
- Przyczyna konfliktu w Dream Clubie


Oddzielnie, w sposób bardzo obszerny odnoszę się do działań Krzysztofa Rutkowskiego w sprawie Iwony oraz publikacji Reportera


TEORIA ZBRODNI W PARKU REAGANA

Jestem przekonany, że Iwona Wieczorek stała się przypadkową ofiarą sprawcy, kierującego się motywem seksualnym. W noc zaginięcia została zamordowana, a jej ciało ukryte na terenie Parku Reagana (przykryte gałęziami, liśćmi itp.).

Taka wersja zdarzeń została już dawno przez policję wykluczona, ponieważ cały teren Parku Reagana został podobno bardzo dokładnie sprawdzony.


"Listy Gończe. Mamo szukaj mnie - Iwona Wieczorek"

Jak twierdzi podinspektor Jan Kościuk, z KW Policji w Gdańsku: 13 min 36 sek. (...) Kilkukrotnie, dosłownie kilkukrotnie każdy skrawek tego parku, każdego zakrzaczenia, każdego lasku, który na tej drodze się znajdował musiał być przeszukany i był przeszukany. Także za pomocą śmigłowca z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Ta kamera była w stanie odnaleźć zwłoki do 5m w ziemi. (...)


Kamera termowizyjna zainstalowana na pokładzie śmigłowca, wbrew opinii podinspektora Kościuka, nie mogła pomóc w ujawnieniu zwłok na sprawdzanym obszarze. Takiej możliwości przeczy opinia specjalisty w zakresie termowizji. W szerszym zakresie problem opisałem, odnosząc się do kamer termowizyjnych w poszukiwaniach Iwony Wieczorek .

Psy były wykorzystywane do poszukiwań Iwony Wieczorek wielokrotnie. We wskazanym materiale wideo można zaobserwować psy ratownicze, ale większość stanowiły psy patrolowo-tropiące. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, zdecydowana większość tych psów w zakresie poszukiwania zwłok była bezużyteczna. Staram się to wykazać (między innymi), w oparciu o informacje uzyskane z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Całość zawarłem w materiale dotyczącym psów w poszukiwaniach Iwony Wieczorek.

Co do szczegółowego sprawdzenia Parku Reagana, to ... z perspektywy czasu, cytowana wypowiedź jest bardzo mało wiarygodna. Materiał został opublikowany na youtube w listopadzie 2012 r., odnosi się do poszukiwań w 2010 r. We wrześniu 2013 r. policja zdecydowała się na ponowne (?) sprawdzenie Parku Reagana, co samo w sobie podważa dokładność wcześniejszych poszukiwań.

Nie odnaleziono ciała Iwony Wieczorek w 2010 r. , bo nikt wtedy zwłok nie szukał. W efekcie aktywności Forum GP, przedstawiciel grupy poszukiwawczej stwierdził wprost (14 marca 2015 r.) : "...szukaliśmy żywej osoby, która mogła się przemieszczać za sprawą swoją lub osób trzecich...". Z perspektywy czasu, to zachowanie tragikomiczne ... ale prawdziwe.

Jak naprawdę wyglądały poszukiwania, można się dowiedzieć czytając opis rzeczywistego przebiegu poszukiwań Iwony Wieczorek w Parku Reagana .


ATAK NA IWONĘ WIECZOREK W PARKU REAGANA
ZBRODNIA NA TLE SEKSUALNYM

Na temat zbrodni opartych na motywie seksualnym (w tym, zachowań samego sprawcy) , występuje wiele błędnych opinii. Jedną z nich jest przekonanie, że w takich sytuacjach sprawca pozostawia ciało ofiary w widocznym miejscu. Na ogół, jest zupełnie odwrotnie.

W dalszej części, odnosząc się do zbrodni tego rodzaju, opieram się na opiniach nadkomisarza Bogdana Lacha. Sugeruję zapoznanie się z fragmentami książki "Zbrodnia niedoskonała" , której nadkomisarz jest współautorem.

Niektórymi opiniami Bogdana Lacha, podczas prowadzonych przez niego szkoleń, bywają zaskoczeni nawet policjanci. Dlatego, bez zapoznania się z tym materiałem ... trudno będzie z przekonaniem przyjmować argumentację, jaką przedstawię w dalszej części.


Biorąc pod uwagę treści zawarte w "Zbrodni niedoskonałej"....

W związku z tym, że "profiler patrzy na zdarzenie oczami sprawcy" , w dalszej części oceniam przypadek Iwony Wieczorek w podobny sposób, czyli "oczami sprawcy". Mam na uwadze, że sprawca zalicza się do osób "przebiegłych i inteligentnych". Dlatego podczas realizacji zbrodni mógł wykazać znacznie więcej sprytu, dbałości o szczegóły, niż może to podpowiedzieć moja fantazja zawarta w opisie.

Wcześniej starałem się wykazać, że sprawdzenie Parku Reagana w celu poszukiwania zwłok Iwony Wieczorek jest uzasadnione. W tym miejscu staram się dowieść, że przed takim przeszukaniem, w sprawę powinien zostać zaangażowany specjalista. Osoba z dużym doświadczeniem w zakresie zbrodni na tle seksualnym, które są dokonywane w miejscach uznawane za "bezpieczne". Wiedza i doświadczenie takiej osoby, mogą pozwolić na znaczne ograniczenie terenu poszukiwań.

To wszystko staram się to wykazać w ramach tematu : "Iwona Wieczorek - oczami sprawcy" . Oceny należy dokonywać "oczami sprawcy", bo to on decyduje o miejscu ataku. Łatwo się przekonać, że dokonanie zbrodni w Parku Reagana w godzinach 4 - 5 rano, było jak najbardziej możliwe.

Dysponując zasobem wiedzy wynikającym ze "Zbrodni niedoskonałej", w sposób racjonalny można ocenić argumenty prokuratury , ktora poddaje pod wątpliwość możliwość ataku na Iwonę Wieczorek w Parku Reagana.CDN...SPRAWA IWONY WIECZOREK

Strona główna http://olewnika.republika.pl/iwona-wieczorek/

stat4u